Týmy

Turnaj se bude hrát v týmech o třech členech. Každý tým reprezentuje konkrétní klub, přičemž aspoň jeden hráč týmu musí být zároveň členem daného klubu. Kluby mají možnost zaregistrovat až 2 týmy.

Bracket – Double elimination

Typ turnaje je double elimination. Startovní pozice týmů ve winner’s bracketu je náhodně vylosována a určená před turnajem. Pokud nejste seznámeni s tímto systémem, připravili jsme příklad double elimination bracketu na kterém se to pokusíme vysvětlit.

Jak je z názvu pochopitelné, systém je založen na tom, že jsou 2 brackety. Jeden takzvaný winner’s bracket a druhý loser’s bracket. Ve scénáři na obrázku je přihlášeno 6 týmů. Každý reprezentován jako Tx (x je číslo daného týmu: T1, T2, T3, atd.). Každý tým začíná ve winner’s bracketu. Pokud tým prohraje, posouvá se do loser’s bracketu. Tam následně bojuje s dalšími týmy co taktéž prohrály. V případě prohry v loser’s bracketu je tým následně vyřazen. Do finále jde vždy vítěz winner’s bracketu proti vítězi z loser’s bracketu.

Competitive formát – Last hero standing (team verze)

Pokud víte, jak funguje klasický last hero standing, týmová verze se liší pouze tím, že každý tým má 3 hráče místo 3 decků. Potom tedy každý hráč jeden deck. Pro přesné informace se podívejte na další odstavec.

V naší verzi Last hero standing to funguje následovně. Každý tým má přesně 3 hráče. Každý z těchto hráčů, si připraví jeden deck podle formátu standard. Každý ze 3 decků v týmu musí být jiný class, neboli jiný hrdina. Tým nemůže mít například 2 Warlock decky.

Při začátku hry kapitáni tajně, bez oznámení dalšímu týmu, zvolí jednoho hráče (neboli vlastně jeden deck), který bude hrát. Tým jehož hráč (deck) prohraje, je eliminován a nesmí již tuto hru hrát. Poražený tým následně vybere hráče, který bude hrát následující kolo. Výherní tým stále hraje s hráčem (deckem), který zvítězil, až do chvíle, dokud hráč není eliminován, tedy neprohraje.

Tým který první eliminuje všechny 3 hráče soupeřova týmu, vyhrává. Jedná se tedy o Bo5, neboli best of five. Trochu jednodušší vysvětlení najdete ve videu. Je ale nutno podotknout, že toto video vysvětluje normální Last hero standing, nikoli týmovou verzi. Proto je třeba brát každého hráče ve videu jako tým a každý deck jako jednoho hráče týmu.

Pokud máte nějaké otázky ohledně tohoto formátu, nebo něco není jasné, nebojte se nás kontaktovat na email esport@sgleague.cz.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZ
en_GB cs_CZ